Mark Rutte: Európának fizetnie kell az Ukrajnának szánt amerikai fegyverekért
A NATO-főtitkár szerint mivel a háború globális konfliktussá vált, az európai szövetségeseknek nagyobb szerepet kell vállalniuk.
A megmondóember szerint nem véletlenül távozott a vezérkari főnök.
Juszt László a Facebookon fogalmazta meg gondolatait a magyar hadsereg-fejlesztési tervekkel kapcsolatban: „Nem kapott túl nagy nyilvánosságot, hogy egy négycsillagos kínai tábornok, a hadsereg második embere járt márciusban Magyarországon. »Stabil katonai kapcsolatokat szeretnének kifejleszteni a négy európai állam hadseregével« – írja a Global Times, amely hűen közvetiti a pekingi irányvonalat. Ez igen izgalmas. Főként annak tudatában, hogy a négy kiszemelt európai »partner« közül Görög- és Magyarország NATO tagok” – kezdi az újságíró.
NATO, Kína, vádaskodás
Juszt László további „veszélyeket” is észlelt: „De ha ez nem lenne elég, Tony Blinken, amerikai külügyminiszter nemrég arra figyelmeztette Brüsszelben a NATO tagállamok külügyminisztereit, hogy Kínát az USA stratégiai ellenfélnek tekinti. Eközben Cuj Hongcsian, a pekingi hadügy európai osztályának vezetője így nyilatkozott: »Folyamatos a kapcsolat a négy európai állam hadseregével. Komoly kapcsolat alakulhat ki a fegyverzet technikai együttműködésben, illetve a kiberbiztonsági kérdésekben. Majd közölte, hogy közös hadgyakorlatra is sor kerülhet.«”
Juszt László végül levonja következtetéseit, majd „lezakkantozza” és számon kéri a döntéshozó(ka)t: „Szóval nem csak egyetem? Nem csak vasút? Tehát nem csak gazdasági együttműködés?
Hogy képzeli ez a zakkant, hogy NATO tagként Kínával működik együtt a hadsereg.
Lehet, hogy erre nem vállalkozott a vezérkari főnök és a helyettese? Ezért kellett távozniuk?”
Kép forrása: Juszt László Facebook-oldala